Kategoriler
İngilizce Teknoloji

Yabancı dil öğrenmek isteyenler için en iyi uygulamalar

Yabancı dil öğrenmek kendinize yapabileceğiniz en kârlı yatırımlardan biridir. Yabancı dil öğrenmek için çeşitli kurslara katılmanın, konuşma kulüplerine üye olmanın yanı sıra hayatınızın bir parçası haline gelen telefonların da yabancı dil becerilerinize katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz.
Bu yazıda yabancı dil becerilerinizi geliştirmenize fayda sağlayacak en başarılı uygulamaları listeledim.

Duolingo

Duolingo özellikle yabancı dilde başlangıç düzeyinde olan kişiler için ideal bir uygulama. Son derece basit arayüze sahip olan uygulamayı kullanmak için hesap oluşturmanıza dahi gerek yok (oluşturursanız ilerlemenizi kaydedebilir ve izleyebilirsiniz). Yalnızca uygulamayı telefonunuza kurup başlamanız yeterli.
Duolingo kelime ve gramer yapılarını fotoğraf,ses gibi medya dosyaları yardımıyla öğrenmenizi sağlıyor. Uygulamada kelimeler çeşitli ünitelere ayrılmış durumda ve her ünitede hem yeni kelimeler hem de gramer yapıları öğreniyorsunuz.
Android | IOS

Memrise

Kelime ve kalıpları en verimli şekilde öğreten uygulamalardan biri Memrise. Öğrettiği her kelimeyi gerek yazarak, gerek telaffuzunu dinleyerek öğrenmenizi sağlayan uygulamada ana dildeki konuşmacıların telaffuzlarına yer veriliyor. Bu sayede sadece kelimeleri öğrenmiş olmakla kalmıyor nasıl telaffuz edildiklerini de öğreniyorsunuz. Memrise’ın özgün bir tarafı da herkesin bir kurs açabilmesi. Kendi kelimelerinizi ekleyip bir kurs açabilirsiniz. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor ancak makul bir yıllık ücret karşılığında kursları internet yokken kullanabilir, daha fazla telaffuz videosu izleyebilirsiniz.
Android | IOS

Busuu

Busuu uygulaması pek çok açıdan Memrise uygulamasına benzese de çok daha kapsamlı bir uygulama. Uygulamayı ilk açtığınızda seviyenizi seçiyorsunuz ve bu seviyeye uygun olarak ilerlemeye başlayabiliyorsunuz. Busuu ek olarak dil becerilenizi geliştirmek için insanlarla konuşabilmenizi sağlamasıyla bir çeşit sosyal medya platformu olma özelliğine sahip. Uygulama her ne kadar ücretsiz olarak sunulsa da ücretsiz versiyonu çok kısıtlı. Tavsiyem denedikten sonra hoşunuza gittiyse ücretli bir plana geçmeniz.
Android | IOS

Voscreen

Voscreen rakiplerine kıyasla çok özgün bir uygulama. Uygulamada film,dizi,belgesel, müzik klibi gibi çeşitli videolardan kesitler sunarak hem dinleme becerinizi hem de kelime bilginizi geliştirmenize olanak sağlıyor.
Android | IOS

English Ninjas

Yerli bir uygulama olan English Ninjas anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak konuşma becerilerinizi arttırmayı vadediyor.
Android | IOS

LearnEnglish Podcast

British Council tarafından hazırlanan uygulama dinleme becerilerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulama. 4 sezona bölünmüş podcast serisinin tüm bölümlerini ücretsiz olarak telefonunuza indirerek istediğiniz her yerde dinleyebilirsiniz. Konuşulanların uygulamada yazması ise büyük bir avantaj.
Android | IOS

Kaynak

Fotoğraf:Mia Baker
https://www.hongkiat.com/blog/mobile-apps-learn-english/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir