Kategoriler
Teknoloji

Amazon Alexa’nın pat diye kahkaha atmasını engelleyecek

Her ne kadar ülkemizde satışı bulunmadığından dolayı gündemimizde pek yer edinmese de Amazon’un “ev içi akıllı asistan” olarak tanımlanan Alexa adlı ürünü yurt dışında her geçen gün daha çok benimsenmeye başladı. Öyle ki bu alandaki geleceği Apple’da gördü ve Homepod ürününü piyasaya sürdü. Ancak Alexa şu sıralar pat diye kahkaha atmasıyla gündemde. Sosyal ağlar üzerinde birçok Alexa kullanıcısı asistanın aniden kahkaha attığını bildirdi.
Alexa’nın kahkası ise işte bu şekilde:

So Alexa decided to laugh randomly while I was in the kitchen. Freaked @SnootyJuicer and I out. I thought a kid was laughing behind me. pic.twitter.com/6dblzkiQHp

— CaptHandlebar (@CaptHandlebar) 23 Şubat 2018

Amazon bu hatayla ilgili bir açıklama yapmakta gecikmedi ve sorunu çözdüklerini düşündüklerini açıkladı. Sorunun asistanın kendisine “Alexa, laugh.”  (Alexa, gül.) komutunun verildiğini sanması yüzünden oluştuğunu belirten Amazon bu sorunu ortadan kaldırmak için Alexa’nın gülmesini tetikleyen komutu “Alexa, laugh.” yerine “Alexa, can you laugh?”(Alexa, gülebilir misin?) şeklinde değiştirmeye ve böylece yanlış anlama olasılığını düşürmeye çalışacağını açıkladı.

Kaynak

FotoğrafRahul Chakraborty
https://thenextweb.com/gadgets/2018/03/08/amazon-is-fixing-a-bug-that-causes-alexa-to-laugh-at-random/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir